راهنمای برگزاری تشریفات عروسی

براي برگزاري يک جشن عروسي مجلل، مطمئنا به راهنما نياز داريد. با اين کار مي توانيد جشن عروسي را بهتر برگزار کرده و هيچ نگراني از بابت فراهم کردن امکانات پذيرايي نداشته باشيد. براي چگونگي برگزاري تشريفات مراسم عروسي به برخي از مهمترين نکات و همچنين راهنمايي هاي لازم در اين زمينه مي پردازيم.

سابقه کار خدمات عروسي
زماني که براي برگزاري جشن از خدمات عروسي استفاده کرده و به يکي از تشريفات سر زده ايد، بايد درباره مواردي از قبيل تجربه و سوابق فعاليت خدمات عروسي دلخواه خود تحقيقات لازم را انجام دهيد. بي گدار به آب نزنيد و با ديدن اولين خدمات عروسي، فورا قرارداد منعقد نکنيد. بهتر است ابتدا در مورد رضايت مشتريان قبلي و همچنين تعداد جشن هاي برگزاري شده در اين مکان تحقيقات لازم را انجام دهيد. در صورتي که اطمينان لازم را کسب کرديد، مي توانيد با خيال آسوده برگزاري جشن خود را بر عهده اين خدمات عروسي قرار دهيد.

داشتن خدمات جانبي در تشريفات عروسي
تشريفات عروسي که براي برگزاري جشن انتخاب مي شود بايد تمامي خدمات جانبي مجلس عروسي را نيز بر عهده بگيرد. عروس و داماد فرصت کافي براي برخي کارها از قبيل گرفتن نوبت آرايشگاه، سفارش غذا، سفره عقد، دسته گل، دعوت از خواننده و ... را ندارند. بنابراين زماني که تشريفات عروسي تمامي اين کارها را بر عهده بگيرد، برگزاري عروسي با آرامش انجام مي شود.

در نظر داشتن بودجه و هزينه عروسي
يک نکته مهم در زمان برنامه ريزي براي برگزاري جشن عروسي، در نظر داشتن ميزان هزينه ها و مقايسه آن با بودجه عروس و داماد مي باشد. در واقع با مشخص شدن ميزان توانايي مالي مي توان تالار، هزينه هاي پذيرايي و ساير هزينه هاي مورد نياز را نيز تعيين کرد.

رزرو تالار و سالن عروسي قبل از هر کاري

با توجه به پر شدن زمان برگزاري جنش عروسي، بهتر است قبل از هر کاري، ابتدا تالار يا باغ عروسي را مشخص کرده و آن را رزرو کنيد. با تعيين تاريخ دقيق عروسي اين کار بهتر انجام مي شود و مي توانيد يک تالا را متناسب با تعداد مهمانهاي خود در نظر بگيريد. بهتر است تاريخ عروسي را در روزهاي تعطيل قرار دهيد تا مهمانان فرصت کافي براي حضور در جشن شما را داشته باشند.

 


تهيه شام مفصل

در تشريفات مجالس عروسي شام بايد به طور مفصل تهيه شود. بهتر است از چندين نوع غذا استفاده کرده و به همراه آن با استفاده از انواع آبميوه و دسر، از مهمانان خود پذيرايي کنيد. سايز ميزها بايد به اندازه تعداد غذاهاي چيده شود. در صورتي که غذاهاي سفارش داده شده زياد اما ميزهاي مهمانان کوچک است، بهتر است تعداد صندلي ها را کمتر کنيد. در اين صورت افراد کمتري بر روي ميز نشسته و پذيرايي مي شوند.

مزون لباس عروس

انتخاب لباس عروس متناسب با شان و منزلت جشن، اهميت زيادي دارد. بهتر است در زمان انتخاب لباس عروس دقت کافي را داشته باشيد که با قامت و اندام شما متناسب باشد. سادگي در لباس عروس اهميت زيادي دارد. برخي از عروس خانم ها تمايل دارند که لباس عروس آنها خيره کننده باشد. به همين دليل مدلهايي که با انواع مليله و مرواريد تزئين شده را انتخاب مي کنند. به هر حال اين به سيلقه شما بستگي دارد.

دسته گل عروس و داماد
برگزاري تشريفات عروسي بدون دسته گل عروس و داماد جذابيتي ندارد. در واقع زماني که عروس و داماد وارد صحن سالن مي شوند، در کنار اينکه لباس آنها چشم نواز است و مي تواند توجه مهمانان را به خود جلب کند، دسته گل نيز تاثير زيادي در زيباتر ديده شدن آنها دارد. عموما دسته گل ها با گل هاي رز قرمز انتخاب مي شوند.

فيلمبرداري در جشن عروسي
عکاسي و فيلمبرداري در جشن عروسي نيز از ديگر برنامه هاي تشريفات است که بايد به صورت حرفه اي انجام شود. استفاده از فيلمبردارهاي حرفه اي که به کار خود تسلط کافي دارند، مي تواند تاثير زيادي بر نحوه ضبط فيلم عروسي داشته باشد. در پايان نيز مي توان فيلم را توسط ميکسرهاي حرفه اي ويرايش کرد. 

خدمات و محصولات تولیدی