چگونگی انجام تشریفات عروسی ارزان قیمت

اين روزها شاهد برگزاري جشن هاي عروسي گرانقيمت با هزينه هاي سرسام آور هستيم که گاهي از عهده جوانان ساخته نيست و همين امر موجب شده تا جشن عروسي خود را به زمانهاي ديگر موکول کنند. برخي از جوانان نيز به دليل وجود اين هزينه ها و از سوي ديگر انتظار اطرافيان براي يک جشن مفصل، براي ازدواج تمايلي ندارند. در حالي که مي توان با هزينه ها کم نيز مي توان جشني که دربرگيرنده همه تشريفات و آداب و رسوم باشد را برگزار کرد. ممکن است تصور کنيد جشن هاي ارزان قيمت هيچ سرگرمي براي مهمانان ندارند و يا راضي کننده نيستند. در حالي که مي توان از برخي رسومات اشتباه دل کنده و در مقابل از آپشن هاي ارزان قيمت استفاده کرد.

آيتم ها غيرضروري براي تشريفات عروسي
با توجه به اينکه برگزاري جشن عروسي با هزينه کم تنها با کنار گذاشتن برخي موارد غيرضروري ممکن مي شود، پس بهتر است از برخي تشريفات و رسومات غيرضروري و هزينه خودداري شود که برخي از آنها عبارتند از:

استفاده از چندين فيلمبردار
وجود فيلمبردار در جشن عروسي يک آپشن کاملا ضروري است چرا که بايد تمام صحنه شيرين عروسي ثبت شود تا خاطره آن هميشه براي عروس و داماد زنده بماند. اما زياده روي در اين کار باعث بالا رفتن هزينه ها مي شود. با وجود يک يا دو فيلمبردار حرفه اي و متخصص مي توان يک فيلم باکيفيت را ثبت کرد. ضمن اينکه در پايان نيز مي توان فيلم را ميکس کرده و بسياري از آپشن هايي که در زمان عروسي استفاده نشده را در فيلم گنجاند. با اين کار مي توان تا حد زيادي هزينه هاي تشريفات عروسي را کم کرد.

ماشين عروس
وجود ماشين عروس کاملا ضروري است اما اينکه از چه ماشيني استفاده شود و تزئين آن چگونه باشد، جاي بحث دارد. بيشتر عروس و دامادها تمايل دارند تا ماشين عروس آنها از بين ماشين هاي آخرين مدل باشد. براي اجاره اين ماشين ها بايد هزينه هاي زيادي پرداخت شود. در صورتي که براي برگزاري مجالس عروسي ارزان قيمت، به ماشين عروس آخرين سيستم نياز نيست و مي توان با ماشين هاي لوکس ديگر نيز به بهترين نحوه، تشريفات مجالس عروسي را انجام داد.

 

کيترينگ عروسي
کيترينگ عروسي همان شام عروسي است که به شکل مجلل و کاملا تشريفاتي برگزار مي شود. در صورتي که قصد داريد تا از ميزان هزينه هاي عروسي خود بکاهيد و در عين حال يک جشن عروسي مجلل داشته باشد، توصيه مي شود که در انتخاب کترينگ از انواع غذاهاي کمتري استفاده شود. در عين حال مي توان غذاهاي انتخاب شده را از بهترين مواد اوليه تهيه کرد. در کنار آن دسر و انواع آبميوه نيز به تشريفاتي شدن کيترينگ کمک مي کند.

هزينه ورودي تالار عروسي
براي کاهش هزينه هاي تشريفات عروسي مي توان به تالارهايي سر زد که از نظر هزينه و قيمت مناسب تر باشند. تالارهايي که از نظر معماري و نماي ظاهري معمولي و خوب محسوب مي شوند، عموما هزينه کمتري را دريافت مي کنند. در حالي که براي يک تالار عروسي مجلل و لوکس با تجهيزات مدرن، قيمت ها بيشتر محاسبه مي شود. براي جشن هاي عروسي ارزان قيمت اين نوع تالارها مناسب نيستند. 

خدمات و محصولات تولیدی