زمان مناسب برای برگزاری مجالس عروسی

تشريفات مجالس - انتخاب زمان عروسي اولين و مهم ترين بخش برگزاري مجالس عروسي است. بهتر است عروس و داماد با در نظر گرفتن تمامي جوانب چند تاريخ را معين کنند تا در صورت بروز هر گونه مشکلي اعم از نبود مکان مناسب براي برگزاري عروسي يا تغيير غير منتظره در تاريخ مورد توافق براي آتليه يا آرايشگاه براحتي بتوانند زمان عروسي را به تاريخ ديگري که از قبل و با برنامه ريزي انتخاب کرده اند، موکول کنند.

در تعيين زمان و تاريخ مراسم عروسي بهتر است نکات زير را مد نظر داشت:
با بستگان درجه يک هماهنگي به عمل آوريد
سعي کنيد با مشورت اقوام و آشنايان نزديک خود زمان برگزاري مراسم را به گونه اي تعيين کنيد که آن ها با توجه به فاصله مکاني دور يا نزديکي که با شما دارند بتوانند براي شرکت در مراسم شما برنامه ريزي کنند.

مراسم عروسي را در اعياد مذهبي برگزار کنيد
همزماني مراسم عروسي با جشن هاي مذهبي و مناسبت هاي خاص شادي مجلس را دو چندان مي کند و به اين علت که چنين روزهايي تعطيل رسمي است ميهمانان مي توانند بدون هر گونه دغدغه کاري در مجلس شرکت کنند. عيد مبعث ، عيد قربان يا عيد غدير بهترين زمان ها براي برگزاري مراسم عروسي هستند.
جشن عروسي را در اواخر تابستان و اوايل پاييز يا تعطيلات فروردين ماه برگزار کنيد
به دليل بالا بودن دماي هوا در فصل تابستان بهتر است اين مراسم در اواخر تابستان يا اوايل پاييز برگزار گردد. علاوه بر وجود هواي مطبوع برگزاري عروسي در اواخر تابستان يا تعطيلات فروردين ماه يک مزيت ديگر هم دارد و آن تعطيلي مدارس و دانشگاه هاست، به اين ترتيب مهماناني که دانشجو يا محصل دارند با خيال راحت در جشن شما شرکت مي کنند. به علاوه در اوايل پاييز هم هوا مطلوب است و هم حجم درس در اوايل سال تحصيلي زياد نيست و مهمانان با خيال راحت تري بابت محصلان و دانشجويان در جشن شرکت مي کنند. البته هر فصل مشکلاتي را نيز در بر دارد که بايد آنها را نيز مد نظر داشته باشيد.

تقويم را بررسي کنيد
گاهي مواقع تاريخ هاي خاصي وجود دارند که مي توانند خاطره يک مراسم را بياد ماندني تر کنند مثلا 5/9/95 ، 9595 براحتي در ذهن مي ماند و از اعداد ماندگار است، برگزاري مراسم در چنين تاريخ هايي بسيار جالب است.

تعطيلات آخر هفته بهترين زمان در طول هفته هستند
از آن جا که برگزاري مراسم عروسي تا دير وقت ادامه دارد پس متعاقبا همه خسته هستند و مايلند روز بعد خوب استراحت کنند، برگزاري مراسم در روز پنج شنبه امکان استراحت و خواب پس از يک روز شاد و در عين حال انرژي گير را فراهم مي سازد. اهميت اين استراحت براي افرادي که شاغل هستند بسيار زياد است .
مراسم را در زماني برگزار کنيد که از لحاظ سلامت جسماني در وضعيت مطلوبي قرار داريد
اگر جزء افرادي هستيد که در فصل خاصي از سال دچار حساسيت مي شويد دقت کنيد که زمان برگزاري مراسم ازدواج تان هر زماني از سال باشد به جز دوره اي که در آن دچار حساسيت مي شويد. يک بيماري مي تواند در کل مراسم عروسيتان را به هم بريزد پس با کمي دقت و برنامه ريزي زمان مناسب براي برگزاري جشن را انتخاب کنيد.
با در نظر گرفتن موارد مذکور زمان مناسب را تعيين نموده و به اطلاع دوستان و اقوام و آشنايان برسانيد. همچنين پس از تعيين تاريخ مراسم ازدواج اکنون بايد آرايشگاه و آتليه و ... را رزرو کنيد و از يک مراسم باشکوه لذت ببريد.  

خدمات و محصولات تولیدی