آنچه درباره شیشه شیر نوزاد باید در نظر داشته باشید

1- براي اينکه کودک‌ خود را از خطرات "بيسفنول A" ايمن کنيد، قيد شيشه شيرهاي پلاستيکي را بزنيد يک شيشه شير «شيشه‌اي» بگيريد. اين بطري‌ها گران‌ بوده و امکان شکستن آنها زياداست ولي در مقابل از ايمني بالايي برخوردار هستند. کودک را نبايد هنگام خوردن شير با شيشه شيشه‌اي تنها گذاشت و نبايد اجازه داد هنگام شير خوردن با آن راه برود چون امکان زمين خوردن و شکستن شيشه وجود دارد.

?- هيچگاه شيشه شير پلاستيکي را در دستگاه مايکروفر قرار ندهيد. اين امواج سبب شکستن اين مولکول شده و خطرات آنها را بيشتر مي‌کنند.

?- براي شستن شيشه شير پلاستيکي از ماشين ظرف‌شويي استفاده نکنيد يا با مواد شوينده قوي نشوييد؛ چون باز هم موجب شکستن مولکول «بيسفنول A» مي‌شود و اين ماده راحت‌تر جذب بدن کودک مي‌شود. بهتر است شيشه شير کودک را به وسيله دست و با مواد شوينده ملايم بشوييد.

?- شرکت‌هاي سازنده شيشه شير و ساير وسايل پلاستيکي کودکان، روي محصولات خود برچسب «بدون BPA» را نصب کرده‌اند. اين محصولات پلاستيکي فاقد ماده «بيسفنول A» هستند و شما مي‌توانيد اين محصولات را خريداري کنيد. سيسموني

?- شيشه شير کودک را گرم نکنيد. گرم کردن شيشه شير نوزادان موجب مي‌شود اين ماده که استروژني مصنوعي است، از شيشه جدا شده و در شير نوزاد حل شود. محققان معتقد هستند که اگر شيشه تا دماي ?? درصد حرارت داده شده يا از مايعات داغ پر شود، ماده فوق از آن جدا شده و وارد محتويات شيشه مي‌شود. اين ماده سبب بروز حالت زنانگي در پسرها، بلوغ زودرس دخترها، سرطان سينه و پروستات و برخي از انواع ديابت مي‌شود.

براي خريد شيشه شير نوزاد به سايت ايران بازار مراجعه کنيد

سايت ايران بازار فروشگاه اينترنتي است که شما در آن مي توانيد علاوه بر خريد سيسموني و وسايل تزئيني اتاق کودک محصولات ديگري را نيز تهيه کنيد. 

منبع: بيتوته 

خدمات و محصولات تولیدی