تفاوت میان کفپوش لمینت و پارکت چیست؟

پارکتها کفپوشهايي هستند که جنس آنها از چوب طبيعي درختان مي باشد . پارکت را به کف اتاق مي چسبانند . پس از خشک شدن چسب، سطح روي آن را ساب و سپس لاک مي زنند تا صاف و صيقلي شود . پارکت نسبت به آب فوق العاده حساس بوده و در صورت تماس با آب ، سريعا دچار تورم مي شود يا به اصطلاح باد مي کند . پارکت در اثر برخورد اشياء نوک تيز با آن آسيب ديده و خش مي افتد و پس از گذشت چند سال لازم است تا سطح آن مجددا ساب خورده و لاک زده شود . دکوراسيون داخلي

لمينيت (laminate) که اصطلاحا به آن لمينت و يا پارکت لمينيت نيز مي گويند ، از جنس HDF ، الياف چوب فشرده (Hard Density Fiberboard) مي باشد و مانند پارکت مستقيما از خود چوب درختان ساخته نمي شود . پارکت لمينت ها تفاوت هاي بسيار زيادي با پارکت هاي چوبي دارند ، که از جمله آنها مي توان به موارد زير اشاره نمود :
1 - پارکت لمينت ها به کف اتاق چسبانده نمي شوند ، بلکه توسط شيارهايي که به آنها کليک گفته مي شود و دور تا دور لمينت ها وجود دارد ، به صورت نر و ماده در يکديگر قفل مي شوند . افزايش سطح کار ، باعث بيشتر شدن وزن لمينت هاي در هم قفل شده مي شود و همين وزن ، يکي از عوامل نگهدارنده لمينت ها بر روي کف بدون استفاده از چسب مي باشد.
2 - به علت عدم استفاده از چسب در نصب پارکت لمينت ها ، کف اتاق صدمه نمي بيند . به عنوان مثال اگر کف اتاقي سنگفرش باشد و روي آن لمينت اجرا شود، اگر بنا به دلايلي بخواهيم پس از مدتي لمينت ها را جمع کنيم ، بدون اينکه کوچکترين آسيبي به سطح سنگ زيرين وارد شود ، مي توانيم اين کار را انجام دهيم. بدين ترتيب پارکت لمينت ها را مي توان تا چندين بار پس از نصب جمع آوري و مجددا در محلي ديگر نصب کرد.
3 - پارکت لمينت ها به علت فومي که قبل از نصب در زير آنها پهن مي شود ، پس از اجراي کامل ، تا حد زيادي از انتقال صدا به طبقه زيرين جلوگيري مي کنند.
4 - فوم زير پارکت لمينت ها علاوه بر عايق صدا، عايق حرارت و برودت نيز مي باشد.
5 - لمينيتها نسبت به آب بسيار مقاومتر از پارکت هاي چوبي قديمي هستند.
6 - لمينيتها نسبت به اجسام نوک تيز بسيار مقاومتر از پارکت هاي قديمي هستند.
7 - سرعت نصب و اجراي پارکت لمينت بسيار بالاست . به طور ميانگين يک واحد با مساحت 100 متر مربع در يک روز الي يک روز و نيم اجرا مي شود.
8 - پس از نصب نيازي به ساب و لاک ندارد و همان لحظه که نصب به اتمام مي رسد ، پس از نظافت ، مي توان وسايل را روي آن چيد.
9 - بسيار مقرون به صرفه تر از ديگر مصالح ساختماني مانند سنگ و سراميک و ... مي باشد.

منبع: چکاد 

خدمات و محصولات تولیدی

بوقلمون سفید،وارد کننده جوجه بوقلمون و توزیع کننده جوجه بوقلمون یک روزه، جوجه بوقلمون یکماهه 
گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی، لیوان تبلیغاتی، چاپ روی لیوان کاغذی
گروه صنعتی تجاری ماروت، فروش دستگاه لیوان کاغذی تولید لیوان کاغذی
انواع کفپوش مهد کودک ساخت شرکت ارسون فوم