نکات ریز در برگزاری بهتر عروسی

درست است که دوران نامزدي بسيار شيرين است، اما يادتان باشد که در دوران نامزدي طولاني موجب دردسر است. هرچه اين دوران طولاني تر شود ؛ 1. سوال هاي اطرافيان درباره ي تاريخ برگزاري مراسم عروسي بيش تر مي شود، زيرا همه مي خواهند بدانند تا کي فرصت خريد کردن و اماده شدن دارند.2.تصميم گيري در انتخاب برخي چيزها مشکل مي شود و اصولا وسواس ايجاد مي شود.مثلا اگر در اويل دوران نامزدي يک لباس عروس پسنديده باشيد، در انتهاي دوران نامزدي آن مدل لباس دل تان را زده و احساس مي کنيد مدل ديگري را دوست داريد.3. وسواس و ايرادگيري ها و حرف و سخن هاي اطرافيان بيش تر مي شود.مثلا اگر جيزي در مراسم عروسي نقص داشته باشد همه مي گويند : بعد از اين همه وقت اين بود عروسي شون؟ !! 4. همه چيز لوث مي شود. يعني در اثر حرف ها و موضوعات تکراري در باره ي عروسي تمام هيجان ها تبديل به بي ميلي مي شود. 5. مشاجره ها بيش تر مي شود. اين جر و بحث ها مي تواند بين عروس و داماد، عروس و مادر شوهر، مادر و دختر و ... باشد.6. پاي اطرافيان به ميان کشيده مي شود و همه اجازه ي دخالت در اين امور خانوادگي را به خود مي دهند. پس بهترين کار اين است که بلافاصله بعد از نامزدي نسبت به برنامه ريزي جشن عروسي اقدام کنيد و از همسر خود بخواهيد تا اين موضوع را جدي بگيرد. ضمنا بايد بدانيد که زمان مناسب براي طول دوران نامزدي چهار تا هفت ماه است. خدمات مجالس

♦ حداقل از يک هفته قبل از عروسي حسابي به سلامتي خود اهميت دهيد. افراد مريض را ملاقات نکنيد با کسي روبوسي نکنيد، تاريخ مصرف مواد غذايي را قبل از مصرف شان بخوانيد و مراقب تغذيه ي خود باشيد تا بيماري گوارشي نگيريد. مطمئن باشيد در صورت بيمار شدن از عروسي خود چيزي نخواهيد فهميد.

♦ در برگزاري يک مراسم عروسي ، طبيعي است که عروس، داماد و خانواده هاي شان، هر کدام خواسته ها و سليقه هاي متفاوتي داشته باشند. بهترين راهکار براي آن که ميزان کدورت ها به حداقل برسد اين است که اول اجازه دهيد همسرتان نظر و دلايل خود را کامل بيان کند. شايد دليل او شما را قانع کرد. دوم اين که انعطاف پذير باشيد. همان طور که مي دانيد انعطاف پذيري اصل مهمي در زندگي زناشويي است که شما مي توانيد از همان روزهاي اول خواستگاري و ... آن را تمرين کنيد.

♦ تقسيم وظايف کنيد.براي آن که فشار و اضطراب کم شود، بايد کارها را تقسيم کرد. بعد از آن که ليستي از کارهاي تان تهيه کرديد، با همسرتان بنشينيد و آن ها را بين خود و همسرتان تقسيم کنيد. اگر هم شخصي مثل خواهر، برادر و ... وجود دارد که مي توانيد روي او حساب کنيد . بعضي از کارها را نيز به عهده ي او بگذاريد تا همه چيز در اسرع وقت انجام شود.

♦ اگر براي برگزاري يک مراسم عروسي و تهيه ي منزل و ... نياز به کمک مالي داريد ، مي توانيد به يکي از شعب بانک ها سري بزنيد و شرايط گرفتن وام ازدواج را جويا شويد. البته شايد بتوانيد اين کار را تلفني نيز انجام دهيد.

♦ کساني که يک سال قبل از ازدواج شان به طور مداوم و بدون وقفه بيمه داشته باشند، بعد از عقد مي توانند پاداشي از شرکت بيمه دريافت کنند.اين پاداش شامل حداقل حقوق يک ماه است و در صورتي که هم زن و هم شوهر داري شرايط بالا باشند، هر کدام جداگانه مي توانند جايزه شان را دريافت کنند. براي اين منظور بايد به همان شعبه اي که در آن بيمه هستند مراجعه کنند. البته لازم به ذکر است که اين ازدواج بايد اولين ازدواج افراد باشد و اگر مثلا شوهر قبلا ازدواج کرده باشد، اين پاداش به شوهر تعلق نمي گيرد و در صورتي که زن شرايط فوق را داشته باشد مي تواند براي دريافت جايزه اقدام کند.

♦ به خانواده هاي تان اجازه ي دخالت ندهيد اگر به مشورت نياز داشتيد اول با يکديگر و سپس با مادر و پدر ها مشورت کنيد.

♦ يادتان باشد که از همان اول بايد افسار زندگي تان را خودتان در دست بگيريد. البته نبايد تحت هيچ شرايطي دل کسي را برنجانيد يا به کسي بي احترامي کنيد اما دخالت بي جاي اطرافيان فشار را روي عروس و داماد چند برابر مي کند و گاهي باعث دوري زوج از يکديگر مي شود. پس در حالي که به نظرات ديگران احترام مي گذاريد در نهايت تصميم گيرنده ي اصلي خودتان هستيد.

♦ معمولا عروس و داماد در روزهاي نزديک به عروسي فشار و اضطراب زيادي را متحمل مي شوند . براي اين که کمي از اين فشار را کم کنيد مي توانيد زنگ تفريحي به خود بدهيد. مثلا بعد از انجام يک سري کارهاي مربوط به عروسي، يک سينما يا رستوران برويد و کمي با هم خلوت کنيد . بدين ترتيب سعي کنيد فکرتان را از روي موضوع عروسي منحرف کنيد تا کمي مغزتان آرامش پيدا کند.

♦ همه بايد بدانند که براي خريدهاي عروسي نياز به همه ي فاميل نيست. معمولا در بعضي خانواده ها، براي خريدهاي عروس و داماد، اشتياق تمام فاميل اعم از عمه ، خاله ، مادر شوهر، مادر زن و ... بيش تر از خود عروس و داماد است و رسم بر اين است که عروس و داماد با اين کار به بزرگ ترهاشان احترام بگذارند. اما عروس و داماد با اين کار پاي ديگران را از همان اول به زندگي شان باز مي کنند و اکثر اوقات اختلاف نظرهاي بين دو خانواده باعث به وجود آمدن کدورت و حرف و سخن بين آن ها مي شود که تاثير مستقيمي روي زندگي زوج دارد. توصيه ي ما به عروس و داماد اين است که تا آن چايي که مي توانيد سعي کنيد خريد هاي تان را فقط با يکديگر انجام دهيد. در صورتي که خودتان احساس بي تجربگي و نياز کرديد مي توانيد از مادر هاي تان يا کسي که سليقه ي او را قبول داشته باشيد کمک بگيريد.

♦ هنگامي که در مراسم عقد اقراد فاميل هديه اي براي عروس و داماد مي آورند تا به آن ها بدهند در صورتي که هديه پول باشد ادب حکم مي کند که مبلغ آن شمرده نشود. مي توانيد فقط اعلام کنيد که مثلا عموي کوچک عروس وجه نقد هديه آورده اند و همين جمله براي همه کافي است. پول را از او بگيريد و بدون آن که آن را بشماريد درون جعبه يا کيف کادوهاي تان بگذاريد تا در اسرع وقت هر چند بار که خواستيد آن ها را بشماريد. برخي از افراد ممکن است با اعلام مبلغ کادوشان در مقابل ديگران احساس حقارت کنند و اين براي شما خيلي زشت است که کسي براي تان هم کادو بياورد و هم احساس حقارت کند.

♦ عروس و داماد بايد به راه رفتن خود توجه کنند. ايستادن ، نشستن و راه رفتن زيبا در فرم و زيبايي اندام نقش موثري دارد .کساني هستند که اندام خوب و مناسبي دارند اما با فرم غلط راه رفتن شان اين سرمايه را ضايع مي کنند. توجه کنيد که خوب ايستادن به اين معنا نيست که مانند يک نگهبان خبردار بايستيد بلکه بايد شکم را تو ببريد، شانه ها را عقب و پايين بکشيد، قوز نکنيد، کمي سر را به سمت بالا و کمر را صاف نگاه داريد، شل و بي حال راه نرويد. هنگام نشستن نيز همين حالت راست و کشيده ي خود را حفظ کنيد. اين کار را تمرين کنيد تا براي روز عروسي ملکه ي ذهن تان شود.  

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

خدمات و محصولات تولیدی

گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی ، لیوان تبلیغاتی