16 نکته بسیار ضروری در انتخاب باغ و تالار پذیرایی و عروسی

1- اگر در فصل تابستان يا زمستان ازدواج مي کنيد به سيستم گرمايش و سرمايش مکان عروسي تان بايد توجه کنيد. در غير اين صورت نه خود شما و نه ميهمانان تان از عروسي چيزي به جز زجر به ياد نخواهيد آورد.

2- اگر در دو مکان مراسم داريد بايد آن ها را نزديک به هم انتخاب کنيد تا با مشکل ترافيک دچار کمبود وقت نشويد. مثلا اگر مراسم عقد را در خانه برگزار مي کنيد و بعد مي خواهيد براي مراسم عروسي به سالن برويد بايد به دنبال سالني باشيد که به منزل تان نزديک تر باشد.

3- تعدادي از عروس و داماد ها مراسم خود را به دلايل مختلف خارج از شهر برگزار مي کنند و اين مسافت طولاني هم خودشان و هم ميهمانان شان را خسته خواهد کرد. موضوع مسافت براي کساني که بجه هاي کوچک داشته باشند ، سالخورده ها و کساني که وسيله ي نقليه نداشته باشند مشکل بزرگي خواهد بود و اگر نتوانستند در جشن تان شرکت کنند نبايد از آن ها دلخور شويد.

4- لطفا بعد از آن که تعداد ميهمانان تان را شمرديد ، مکان عروسي تان را انتخاب کنيد . گاهي اوقات پيش مي آيد که ظرفيت يک خانه ، سالن و ... دويست نفر است و لي عروس و داماد سيصد نفر را دعوت کرده اند که اين واقعا براي ميهمانان سخت خواهد بود . زيرا وقتي يک مکان ظرفيت مشخصي داشته باشد فقط از لحاظ جا و فضا مشکل پيش نمي آيد بلکه سيست تهويه ي هوا ، رختکن و گاهي اوقات ميز شام و تعداد ميزها نيز مشکل ايجاد خواهند کرد

5- بهتر است به دنبال مکاني باشيد که براي مدعوين نيز جاي پارک وجود داشته باشد. البته امروزه تعداد زيادي از سالن ها پارکينگ اختصاصي براي ميهمانان در نظر گرفته اند ، يادتان باشد مبلغ ورودي پارکينگ را آقاي داماد بايد پرداخت کند نه ميهمانان، جشن متعلق به شماست و ميهمانان به خاطر دعوت شما در آن مکان حضور خواهند داشت.

6- در انتخاب مکان عروسي به تميزي و بهداشت سرويس غذا خوري ، روميزي ها ، راحت بودن صندلي ها ، سرويس هاي بهداشتي ، رختکن و حتا کف سالن توجه کنيد تا مطمئن شويد که ميهمانان تان سخت نخواهد گذشت و چيزي براي دل مشغولي شما هم وجود نداشته باشد.

7 -اگر خانه ي پدر و مادر و يا يکي از اقوام تان جاي کافي براي برگزاري مراسم وجود دارد بخصوص اگر خانه اي باشد که در آن بزرگ شده ايد يا خاطره اي داريد بهتر است مراسم تان را آن جا برگزار کنيد. خدمات مجالس

8- بد نيست به فکر سرگرم کردن ميهمانان تان نيز باشيد به همان نسبتي که بودجه تان اجازه مي دهد مي توانيد آن ها را سرگرم کنيد . مي توانيد از يک گروه موسيقي دعوت کنيد تا جشن تان را شاد تر کنند يا از اشخاص شوخ طبعي که مي توانند يک برنامه ي شاد تدارک ببينند دعوت به عمل آوريد يا بايک آتش بازي زيبا و بي خطر ميهمانان را شاد کنيد.

9- وقتي مي خواهيد منوي غذا را انتخاب کنيد بايد توجه داشته باشيد که براي تعداد زيادي از اشخاص که سنين متفاوت و هم چنين طبع هاي گوناگون دارند غذا سفارش دهيد . سعي کنيد بيش تر از غذاهاي مرسوم مثل انواع کباب استفاده کنيد که معمولا با اکثر مزاج ها سازگاري دارد.

10- معمولا گرم سرو کردن غذا موضوع بسيار مهم و سختي مي باشد که بايد بسيار به آن توجه نماييد . اگر قصد داريد مراسم تان را در باغ برگزار کنيد بهتر است قبل از مراسم مکان عروسي را به سرآشپز و يا مسوول غذا نشان دهيد تا اگر جاي خاصي براي گرم کردن غذا لازم دارند پيش بيني کنند . توجه داشته باشيد که اگر غذا سرد سرو شود تمام زحمات عروس و داماد و آشپز به باد خواهد رفت.

11- اگر در فصل گرما ازدواج مي کنيد حتما براي پذيرايي از ميهمانان تان در چند طعم متفاوت آبميوه سفارش دهيد تا جواب گوي سليقه هاي متفاوت ميهمانان باشيد. اگر هم جشن عروسي تان در فصل سرماست ، شيرکاکائوي داغ ، چاي يا نسکافه بهترين انتخاب هستند.


12- در بيشتر تالارها و يا هتل ها مسووليت خريدن ميوه و شيريني به عهده ي عروس و داماد است که البته چون خودتان مشغله داريد بايد از يکي از اعضاي خانواده تان تقاضا کنيد که اين مسووليت را بر عهده بگيرند و تا صبح روز عروسي ميو ه ها را براي شست و شو و شيريني ها را نيز تا ظهر به مکان عروسي تحويل دهد.
13- در صورتي که مراسم تان را مي خواهيد در باغ برگزار کنيد قبل از کرايه ي آن به فکر تامين برق مورد نياز مراسم تان باشيد . به عبارتي ديگر مطمئن شويد که برق آن منطقه و يا کنتور باغ تان طوري باشدکه بتوانيد هم چرغاني کنيد هم گروه موسيقي داشته باشيد و هم براي کارهاي ديگري مثل تصوير برداري و آشپزي و .. مشکلي پيش نيايد. ضمنا اگر در آن منطقه احتمال قطع شدن برق وجود دارد حتما به فکر اجاره ي موتور برق باشيد.
14- تنها چيزي که براي شام از نظر ميهمانان مهم است کيفيت غذاي مراسم است و کميت و تنوع غذا زياد اهميت ندارد. ضمنا بهتر است براي دسر نيز زياد هزينه نکنيد زيرا هيچ دسري بهتر از کيک عروسي نخواهد بود.

15- تنها چيزي که مي تواند ميهمانان را براي چند ساعت سرگرم کند موزيک است پس پيشنهاد مي کنيم که براي انتخاب گروه موسيقي يا گروه هاي سرگرمي وقت بگذاريد و هزينه کنيد.

16- تزئينات داخل مکان عروسي اعم از گل آرايي و سرويس روميزي ها و صندلي ها بهتر است با رنگ دسته گل عروس هارموني داشته باشد . مثلا اگر دسته گل عروس گل هاي رز قرمز دارد در گل آرايي مراسم نيز از اين گل استفاده کنيد و بهتر است رنگ سرويس روميزي ها نيز به رنگ قرمز باشد.

16- در بعضي از کشور ها ميزهاي عروسي رزرو مي شوند . بدين صورت که مدير برنامه عروسي ليستي از ميهمانان را گرفته و اسامي آن ها را به کمک عروس و داماد افرادي را که با هم دوست هستند و يا افراد مجرد و يا خانواده وار دسته بندي مي کنند و نام آن ها را روي کارت هايي نوشته شده و روي ميزها گذاشته مي شود تا ميهمانان بتوانند جاي خود را پيدا کنند. اين روش از جهاتي ديگر نيز کاربرد دارد مثلا آن که شما از اين طريق مي توانيد ميزهاي نزديک به خودتان را براي اقوام درجه ي يک رزرو کنيد تا بدين ترتيب به آ نها دسترسي راحت تري داشته باشيد . اين کارت ها جنبه ي تزئيني دارند و به شکل ها و رنگ هاي مختلف مي توان آن ها را تهيه کرد تا به مراسم رنگ و لعاب بيشتري بدهد . مي توانيد اين کارت ها را نيز با رنگ تزئينات ديگر سالن هماهنگ کنيد که زيبايي بيشتري داشته باشد. اگر وقت و حوصله براي کارهاي تزئيني داريد مي توانيد اين کارت ها را خودتان درست کنيد . 

خدمات و محصولات تولیدی

گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی ، لیوان تبلیغاتی