راهنمای اجاره باغ برای برگزاری مجالس عروسی

برخي از زوج هاي جوان علاقه خاصي دارند تا جشن عروسي خود را در باغ برگزار کنند. دلايل زيادي نيز براي اين کار دارند از جمله اينکه فضاي باغ بازتر است و مهمانان مي توانند آزادانه رقص و پايکوبي کنند و يا اينکه هواي آزاد باغ لذت بخش تر است و يا اينکه در نزديکي باغها محله مسکوني نيست و مزاحمتي براي برا همسايه ها ايجاد نمي شود و ... . اما از آنجا که همه باغ ندارند، چاره اي نيست جز اجاره باغ از صاحبان اين املاک. اجاره باغ ها نيز به راحتي انجام نمي شود و نياز به يک راهنماي جامع دارد. در واقع زوج هاي جوان قبل از رزرو باغ بايد برخي نکات را مد نظر قرار دهند تا جشن عروسي آنها به بهترين شکل ممکن برگزار شود. در زير به برخي از اين موارد مي پردازيم.

توجه به وضعيت آب و هوايي
اولين و مهمترين نکته اي که قبل از رزرو باغ بايد در نظر داشت، توجه به وضعيت آب و هوايي است. از آنجا که اغلب فضاي باغ ها سرپوشيده نيست، بارش هاي جوي موجب بهم ريختن جشن عروسي شما مي شود. همچنين درجه حرارت هوا نيز نبايد آزار دهنده باشد. در صورتي که در يک منطقه جغرافيايي گرم زندگي مي کنيد، بهتر است از چادر استفاده کرده و در زير آن از سيستم هاي سرمايشي و گرمايشي استفاده کنيد. در واقع با وجود اين شرايط مي توانيد حتي با وجود بارش، هواي سرد يا گرم، جشن خود را به بهترين شکل ممکن در محوطه باغ برگزار کنيد.

انتخاب باغ در نزديکي شهر
بهتر است باغي را که رزرو کرده ايد، در نزديک شهر باشد تا رفت و آمد براي مهمانان سخت نشود. همچنين مسيرهاي شلوغ و پر رفت و آمد را انتخاب نکنيد زيرا ترافيک و شلوغي، رفت و آمد مهمانان را سخت مي کند.

داشتن پارکينگ
داشتن پارکينگ اختصاصي براي اتومبيل هاي مهمانان نيز از ديگر نکات مهم براي پذيرايي از مهمانان مي باشد که در زمان رزرو باغ بايد به اين نکته توجه داشته باشيد. با وجود پارکينگ، مهمانان با خيال آسوده وارد جشن مي شوند و نگراني از بابت پارک خودرو ندارند.

داشتن آمار دقيق مهمانان
قبل از رزرو باغ و بررسي امکانات آن، بهتر است در مورد تعداد مهمانان خود آمار دقيق داشته باشيد. در اين صورت امکانات باغ را متناسب با تعداد مهمانان فراهم مي کنيد. براي مثال تعداد ميز و صندلي ها و ظروف و ... که در باغ فراهم مي شود، بايد با توجه به تعداد مهمانان باشد. همچنين فضايي که مهمانان در آن قرار مي گيرند نيز بايد متناسب با تعداد مهمانان باشد. در صورتي که مهمانان بيشتر از فضاي باغ باشند و يا امکانات رفاهي و پذيرايي از آنها کم باشد، تشريفات مجالس عروسي لذت بخش نخواهد شد.

رزرو باغ چند ماه قبل از برگزاري جشن
در صورتي که قصد داريد تا جشن عروسي خود را در اعياد مذهبي يا مناسبت هاي خاص برگزار کنيد بهتر است باغ را ماه ها قبل رزرو کنيد. زيرا رزرو باغ براي روزهاي خاص تقريبا دشوار است. همه علاقه خاصي به اين روزها داشته و بنابراين از ماه ها قبل رزرو مي شوند. همچنين ممکن است در برخي از باغ ها نرخ اجاره به دليل مناسبت هاي خاص افزايش يابد. در اين صورت مي توانيد براي راحتي مهمانان و اين که جشن عروسي شما با ديگر آشنايان تداخل نداشته باشد، روز ديگري را انتخاب کنيد.

بررسي امکانات باغ
قبل از اينکه با مديريت باغ قرارداد منعقد کنيد، بهتر است امکانات و شرايط باغ را به دقت بررسي کرده و صورتي که امکانات آن با شرايط و خواسته هاي شما يکي است براي عقد قرارداد اقدام کنيد. برخي از اين امکانات عبارتند از: ورودي اعياد، ورودي آخر هفته، ورودي ايام هفته، جايگاه ماشين عروس، پارکينگ که مي تواند به صورت طبقاتي، روباز و يا سربسته باشد. در برخي از باغ ها نيز امکاناتي از قبيل اتاق عقد مجزا، اتاق عقد داخل سالن، سفره عقد، عاقد براي خطبه عقد، سفره خانه سنتي، کافي‌شاپ، دکوراسيون زيبا و لوکس، نورپردازي، عکس‌برداري، فيلمبرداري حرفه اي، موزيک، گل‌آرايي، بادکنک آرايي، محل بازي کودکان، مشعل‌آرايي، شمع آرايي، آرايشگاه، ميوه، شيريني، شستشوي ميوه، تهيه غذا، نورپردازي، نمايش و شعبده بازي، تزيينات ميز و صندلي‌ها، سرويس بهداشتي، خدمه آموزش ديده و ... نيز وجود دارد.

امنيت محل باغ
قرار گرفتن باغ در يک محل آرام و بي سر و صدا، يک معيار مهم براي انتخاب است. در صورتي که باغ در يک محله شلوغ قرار داشته باشد، هميشه نگران حضور برخي افراد غريبه و مزاحم در مهماني و آزار و اذيت آنها خواهيد بود. بنابراين بهتر است قبل از رزرو باغ به امنيت منطقه اطمينان لازم را کسب کرده باشيد. از سوي ديگر وجود خانه هاي مسکوني در اطراف باغ شما را در مورد سر و صدا نگران مي کند که مبادا براي همسايه ها مزاحمتي ايجاد شود.

توجه به امکانات الکترونيکي
يک نکته مهم براي باغ هاي عروسي، امکانات الکترونيکي آنهاست. از آنجا که برخي از باغ ها در خارج از محيط شهري قرار دارند، گاهي با مشکلاتي از قبيل قطع برق مواجه مي شوند. در اين صورت نورپردازي محيط باغ و همچنين پخش موسيقي و صدا به عنوان دو فاکتور مهم هستند که قطع آنها، مشکلات جدي را براي برگزاري جشن ايجاد مي کند. بهتر است به دقت جريان برق باغ بررسي شود. پس از رزرو و قبل از برگزاري جشن نيز بهتر است با کمک مديريت باغ، اين قسمت از باغ را بازديد کنيد. 

خدمات و محصولات تولیدی