نکات کلیدی در برگزاری موفق تشریفات عروسی

شاید شما هم خاطراتی از شرکت در یک مجلس عروسی و شادی دارید که تشریفات آن بسیار کسل کننده بوده است و خاطرات زیادی هم دارید از شرکت در مجالس شادی و جشن و عروسی که به خوبی برگزار شده اند و تشریفات عروسی و جشن در آن بسیار سرگرم کننده ، منظم و شادی بخش اجرا شده اند.
انجام تشریفات عروسی به طوری که خاطره انگیز و سرگرم کننده باشد، آرزوی هر عروس و دامادی است. جشن های عروسی موفق و به یادماندنی چند نکته مشترک دارند که در این مقاله به مهمترین آنها خواهیم پرداخت.
اگر شما در اجرای تشریفات عروسی خود این نکات را رعایت کنید ، بدون شک عروسی شما هم در ردیف عروسی های موفق و خاطره انگیزی قرارخواهد گرفت که در ذهن مهمانان باقی می ماند.
برگزاری موفق تشریفات عروسی ، معمولا آسان نیست و نیاز به صرف وقت و انرژی و برنامه ریزی دارد. از آنجا که اکثر مردم فقط یک بار عروسی می کنند ، بنابراین شاید تجربیات برگزاری موفق تشریفات عروسی ، در بین نزدیکان شما انگشت شمار باشد. اما نکاتی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد ، نتیجه بررسی صدها عروسی موفق است. بنابراین کمک زیادی به شما خواهد کرد.

نکته 1 – هرچه زودتر یک تالار پذیرایی یا باغ عروسی زیبا با اندازه مناسب رزرو کنید.
رزور تالار عروسی یکی از مهمترین بخشهای برگزاری تشریفات عروسی شماست. حدود 6 ماه قبل از عروسی خود می بایست تالارپذیرایی یا باغ عروسی خود را رزرو کرده باشید. تالار عروسی می بایست یک سالن بزرگ و مناسب داشته باشد و فضای کافی برای نشستن میهمانان و همچنین فضای کافی برای رقص و شادی مهمانان داشته باشد. سالن پذیرایی نه باید آنقدر بزرگ باشد که مهمانان شما در آن پراکنده شده و تعدادشان کم به نظر برسد و نباید آنقدر کوچک باشد که مهمانان شما تنگاتنگ یکدیگر بنشینند و معذب باشند. تالار تشریفات پذیرایی عروسی می بایست زیبا و دلنشین باشد. هیچ کس دوست ندارد وقت خود را در یک سالن تنگ و تاریک با سقفی کوتاه و یا یک زیرزمین سپری کند.

نکته 2 : حتی الامکان تاریخ برگزاری جشن عروسی خود را آخر هفته قرار دهید
ممکن است مجبور باشید هزینه بیشتری برای تالار عروسی بپردازید اما ارزش آن را خواهد داشت. اگر پنج شنبه شب نشد ، جمعه شب را انتخاب کنید و یا یک شب که فردای آن تعطیل است را در نظر بگیرید. برگزاری عروسی در چنین اوقاتی باعث می شود که میهمانان شما به موقع در عروسی شما حاضر شوند و به خوشحالی تصمیم بگیرند که بعداز ظهر تعطیل خود را در مجلس جشن و شادی شما شرکت کنند. معمولا جشن عروسی حدود ساعت 8 بعداز ظهر آغاز خواهد شد و تا پاسی از شب ادامه خواهد یافت. اگر فردا تعطیل باشد ، همه با خیال راحت به شادی و پایکوبی در مراسم عروسی شما خواهند پرداخت و تا آخر مراسم ، مهمانی را ترک نخواهند کرد.

نکته 3 - کیفیت کترینگ و تهیه شام عروسی مهم است
مهمانان شما انتظار دارند در بزرگترین شب زندگی شما ، خوب پذیرایی شوند و کترینگ و تهیه شام ، مهمترین قسمت تشریفات عروسی شماست. کیفیت غذا می بایست مناسب باشد و در کنار آن دسر و نوشیدنی های مناسب نیز مهم هستند. اگر کمی از گوشه و کنار منوی غذا و مخلفات آن برای صرفه جویی در هزینه ها ، بزنید اشکالی ندارد در عوض می توانید مطمئن باشید که غذای اصلی از کیفیت مناسبی برخوردار است. اگر مشکل بودجه دارید ، قویا توصیه می کنم که مهمان کمتری دعوت کنید اما از کیفیت شام کم نکنید. امروزه دعوت کردن کلیه قوم و خویش ها و دوستان دور ، مرسوم نیست. بهتراست از دعوت کردن برخی از مهمانان به مراسم عروسی خود صرف نظر کنید در عوض به مهمانان کمی که دعوت کرده اید ، بهترین سرویس را ارایه دهید.

نکته 4 – به موقع در جشن عروسی خود حاضر شوید
بسیاری از ما دیده ایم یا شنیده ایم که عروس و داماد موقع صرف شام به جشن عروسی خود رسیده اند. اگر می خواهید بدانید مهمانان شما چه حسی خواهند داشت ، خیلی ساده است : دو ساعت تمام روی یک صندلی بنشینید و موزیک گوش کنید یا به یک برنامه تلویزیونی زل بزنید!
دیر رسیدن شما به عروسی ، ضمن اینکه مهمانان را خسته می کند ، عکس ها و فیلم عروسی شما را نیز خراب میکند. فقط به این فکر کنید که عکاس و فیلم بردار شما ، هنگامی که شما موقع صرف شام به جشن رسیده اید ، چه چیزی را باید ثبت کنند؟

نکته 5 – با یک موسسه عکاسی و فیلم برداری معتبر قرارداد ببندید
باید قبول کرد که در این قسمت از تشریفات عروسی ، یک بار دیگر " کار خوب " و " پول خوب " در کنار هم هستند. یک موسسه عکاسی و فیلم برداری حرفه ای مجالس عروسی ، نمونه کارهای عالی دارد ، یک گالری یا وب سایت آن لاین برای معرفی خود دارد ، تیم او خوش لباس و خوش اخلاق هستند و به خوبی با شما و مهمانان شما تعامل می کنند تا عکس ها و صحنه های زیبایی را ثبت کنند. پس ارزش خرج کردن را دارند.

نکته 6 – به کیفیت اجرای برنامه موزیک یا سایر برنامه های سرگرمی و تفریح اهمیت بدهید
برنامه موزیک یا سایر برنامه های تفریحی و سرگرمی ، یکی از مهمترین ارکان تشریفات عروسی شما را تشکیل می دهند. آیا می دانید یک برنامه کسل کننده ، چقدر به شما خسارت خواهد زد؟
کافی است حساب کنید که اجاره تالارپذیرایی یا باغ عروسی به ازای هر ساعت چقدر برای شما آب خورده است. آنگاه متوجه خواهید شد که شما چقدر هزینه کرده اید تا مهمانان را در آن فضا جمع کنید، حالا فهمیدید یک برنامه خسته کننده و کسالت بار چقدر به شما خسارت خواهد زد؟
یکی از بهترین راه ها برای یافتن بهترین گروه سرگرمی و موزیک این است که از آنها لیست آهنگ ها و برنامه هایشان را بخواهید و یا به فیلم یا ویدیوی برنامه های آنها نگاه کنید. از آنها بخواهید لیست برنامه های خود و نمونه کار خود را به شما نشان بدهند.

نکته 7 - عروس و داماد قدرشناس آخر از همه شام می خورند!
شب عروسی شما بزرگترین شب زندگی شماست. شاید در تمام طول زندگی تان چنین فرصتی برای شما فراهم نشود که این همه مهمان از دور و نزدیک به خاطر شما دور هم جمع شوند. اگر می خواهید همه از تشریفات عروسی شما راضی و خشنود باشند ، خوردن شام خود را به تعویق بیندازید و با حوصله بر پذیرایی نظارت داشته باشید. خودتان سر هر میز حاضر شوید و ضمن ابراز قدردانی دوباره از مهمانان از آنها بپرسید که چیزی کم و کسر دارند یا خیر؟ با مهمانان نزدیک و طراز اول خوش و بش کنید و خلاصه نشان بدهید که آداب میزبانی را می دانید. بعد از اینکه همه چیز را کنترل کردید ، به اتفاق همسرتان مشغول صرف شام عروسی شوید.

آتش بازی تشریفات عروسی
نکته 8 – با یک برنامه آتش بازی ، تشریفات عروسی را به پایان برسانید
شاید پیشنهاد خوبی باشد اگر به جای مراسم اعصاب خورد کن و پرحادثه ی " عروس کشان " ، تشریفات عروسی خود را با اجرای یک مراسم آتش بازی فوق العاده به پایان برسانید. معمولا عروس کشان باعث ایجاد مزاحمت برای شهروندان می شود در حالی که آتش بازی هم زیبا تر است و هم سرگرم کننده تر. یک نفر را مسئول تدارک مراسم آتش بازی قراردهید و لذت تماشای آن را به دیگران هدیه کنید. می توانید از قبل اعلام کنید که به خاطر رعایت حقوق شهروندان ، عروس کشان ندارید و به جای آن مراسم آتش بازی را خواهید داشت.