نکاتی درباره میز شام عروسی

تشريفات مجالس - ميز شام عروسي مي تواند توسط کارکنان خدمات عروسي چيده شود. يا اگر خانواده عروس و داماد براي چيدمان ميز شام عروسي طرح خاصي دارند مي توانند ميز شام را خودشان بچينند. اما ميز شام عروسي بايد دقيقا جايي قرار بگيرد که در معرض ديد مهمانان باشد. اين ميز تنها يک شب در زندگي عروس و داماد چيده مي شود. بنابراين بايد تمام تلاش خود را براي زيبايي آن به کار بست. از جمله روش هاي زير مي تواند در اين زمينه به طراحي يک ميز شام زيبا به شما کمک کند


1- استفاده از روميزي زيبا
قبل از اينکه ميز شام چيده شود، ابتدا بايد روميزي زيبا انتخاب شود. روميزي هايي که بر روي آن نگين کاري شده، جلوه بيشتري دارند. زرق و برق روميزي مي تواند زيبايي ميز شام عروسي را دو چندان کند. ميز بايد در مقابل مهمانان قرار بگيرد. عروس و داماد مي توانند از دور مهمانان را نظاره کنند. استفاده از ربان و پاپيون در قسمت پايين روميزي آنها را زيباتر مي کند.

2- گل آرايي
در برگزاري مجالس عروسي گل هايي که براي ميز شام عروسي انتخاب مي شوند بايد اندازه متناسبي داشته باشند. گل هايي که ساقه کشيده تري دارند، زيباتر به نظر مي رسند. از جمله گل هايي که مي توان براي ميز شام عروسي استفاده کرد مي توان به گل هاي فرزيا، گل داودي، سوسن، ميموزيا، آنتوريوم قرمز و گل رز اشاره کرد. يک نکته مهمي که بايد به آن توجه کرد، انتخاب گل طبيعي براي روي ميز عروس و داماد است. ساير گل هاي موجود سالن و باغ عروسي مي تواند مصنوعي باشد. گلدان بايد از نوع بلور و کشيده باشد. رنگ گل هاي روي ميز هم مي تواند با يکي از اجزاي سفره ست شود. براي مثال دستمال سفره و گل مي توانند همرنگ انتخاب شوند.

 

1- استفاده از شمع بر روي ميز
شمع ها در دو طرف گل قرار مي گيرند. بهتر است رنگ شمع ها با رنگ گل هماهنگ باشد. اگر اندازه شمع ها با ارتفاع گلدان يکي باشد، به زيبايي بيشتر ميز شام کمک مي کند. زمان صرف شام بايد شمع ها روشن شوند.

2- ليوان ها
ممکن است براي چندين نوشيدني چند ليوان گذاشته شود. در حالي که قرار دادن چند ليوان بر روي ميز زيبايي زيادي ندارد. تنها به دو ليوان شيک و مجلسي اکتفا کنيد. که در سمت صندلي عروس و داماد قرار مي گيرند.

3- دستمال سفره
از ديگر اجزاي مهم ميز شام عروسي دستمال سفره است که بايد با زيبايي تمام تا شود و در داخل بشقاب ها قرار بگيرد. با استفاده از حلقه دستمال هم مي توان دستمال سفره را زيباتر کرد.

 

1- قاشق، چنگال و بشقاب
قاشق و چنگال ها بايد در کنار بشقاب ها قرار بگيرند. نحوه قرار گرفتن قاشق و چنگال و چاقو اهميت زيادي دارد. در عين حال نبايد قاشق کوچک دسرخوري را فراموش کنيد. بشقاب هايي که بر روي ميز قرار مي گيرند، بايد براي غذا و سالاد جداگانه انتخاب شوند. براي سالاد پيش دستي هاي کوچکتر و براي غذا، بشقاب هاي بزرگ را بر روي ميز قرار داد.

2- استفاده از تکنيک هاي سفره آرايي
براي چيدمان غذاها و سالاد بايد از تکنيک هاي سفره آرايي استفاده کرد. براي مثال سالاد مي تواند به زيبايي تمام تزئين شود. رنگ و اجزاي سالاد هم اهميت زيادي دارد. بهتر است بين رنگ سالاد با ساير اجزاي سفره هماهنگي وجود داشته باشد. مي توان غذاي عروس و داماد را با استفاده از رنگ زعفراني و زرشک به صورت مخصوص تزئين کرد. 

خدمات و محصولات تولیدی