راهنمای برگزاری تشریفات عروسی

برای برگزاری یک جشن عروسی مجلل، مطمئنا به راهنما نیاز دارید. با این کار می توانید جشن عروسی را بهتر برگزار کرده و هیچ نگرانی از بابت فراهم کردن امکانات پذیرایی نداشته باشید. برای چگونگی برگزاری تشریفات مراسم عروسی به برخی از مهمترین نکات و همچنین راهنمایی های لازم در این زمینه می پردازیم.

سابقه کار خدمات عروسی
زمانی که برای برگزاری جشن از خدمات عروسی استفاده کرده و به یکی از تشریفات سر زده اید، باید درباره مواردی از قبیل تجربه و سوابق فعالیت خدمات عروسی دلخواه خود تحقیقات لازم را انجام دهید. بی گدار به آب نزنید و با دیدن اولین خدمات عروسی، فورا قرارداد منعقد نکنید. بهتر است ابتدا در مورد رضایت مشتریان قبلی و همچنین تعداد جشن های برگزاری شده در این مکان تحقیقات لازم را انجام دهید. در صورتی که اطمینان لازم را کسب کردید، می توانید با خیال آسوده برگزاری جشن خود را بر عهده این خدمات عروسی قرار دهید.

داشتن خدمات جانبی در تشریفات عروسی
تشریفات عروسی که برای برگزاری جشن انتخاب می شود باید تمامی خدمات جانبی مجلس عروسی را نیز بر عهده بگیرد. عروس و داماد فرصت کافی برای برخی کارها از قبیل گرفتن نوبت آرایشگاه، سفارش غذا، سفره عقد، دسته گل، دعوت از خواننده و ... را ندارند. بنابراین زمانی که تشریفات عروسی تمامی این کارها را بر عهده بگیرد، برگزاری عروسی با آرامش انجام می شود.

در نظر داشتن بودجه و هزینه عروسی
یک نکته مهم در زمان برنامه ریزی برای برگزاری جشن عروسی، در نظر داشتن میزان هزینه ها و مقایسه آن با بودجه عروس و داماد می باشد. در واقع با مشخص شدن میزان توانایی مالی می توان تالار، هزینه های پذیرایی و سایر هزینه های مورد نیاز را نیز تعیین کرد.

رزرو تالار و سالن عروسی قبل از هر کاری

با توجه به پر شدن زمان برگزاری جنش عروسی، بهتر است قبل از هر کاری، ابتدا تالار یا باغ عروسی را مشخص کرده و آن را رزرو کنید. با تعیین تاریخ دقیق عروسی این کار بهتر انجام می شود و می توانید یک تالا را متناسب با تعداد مهمانهای خود در نظر بگیرید. بهتر است تاریخ عروسی را در روزهای تعطیل قرار دهید تا مهمانان فرصت کافی برای حضور در جشن شما را داشته باشند.

 


تهیه شام مفصل

در تشریفات مجالس عروسی شام باید به طور مفصل تهیه شود. بهتر است از چندین نوع غذا استفاده کرده و به همراه آن با استفاده از انواع آبمیوه و دسر، از مهمانان خود پذیرایی کنید. سایز میزها باید به اندازه تعداد غذاهای چیده شود. در صورتی که غذاهای سفارش داده شده زیاد اما میزهای مهمانان کوچک است، بهتر است تعداد صندلی ها را کمتر کنید. در این صورت افراد کمتری بر روی میز نشسته و پذیرایی می شوند.

مزون لباس عروس

انتخاب لباس عروس متناسب با شان و منزلت جشن، اهمیت زیادی دارد. بهتر است در زمان انتخاب لباس عروس دقت کافی را داشته باشید که با قامت و اندام شما متناسب باشد. سادگی در لباس عروس اهمیت زیادی دارد. برخی از عروس خانم ها تمایل دارند که لباس عروس آنها خیره کننده باشد. به همین دلیل مدلهایی که با انواع ملیله و مروارید تزئین شده را انتخاب می کنند. به هر حال این به سیلقه شما بستگی دارد.

دسته گل عروس و داماد
برگزاری تشریفات عروسی بدون دسته گل عروس و داماد جذابیتی ندارد. در واقع زمانی که عروس و داماد وارد صحن سالن می شوند، در کنار اینکه لباس آنها چشم نواز است و می تواند توجه مهمانان را به خود جلب کند، دسته گل نیز تاثیر زیادی در زیباتر دیده شدن آنها دارد. عموما دسته گل ها با گل های رز قرمز انتخاب می شوند.

فیلمبرداری در جشن عروسی
عکاسی و فیلمبرداری در جشن عروسی نیز از دیگر برنامه های تشریفات است که باید به صورت حرفه ای انجام شود. استفاده از فیلمبردارهای حرفه ای که به کار خود تسلط کافی دارند، می تواند تاثیر زیادی بر نحوه ضبط فیلم عروسی داشته باشد. در پایان نیز می توان فیلم را توسط میکسرهای حرفه ای ویرایش کرد.