استفاده از شیشه بین کابینتی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه منزل

 در دنیای مدرن امروزی استفاده از شیشه رنگی، در طراحی دکوراسیون داخلی از جمله آشپزخانه جایگاه ویژه ای دارد. امروزه طراحان دکوراسیون داخلی در پروژه های خود در بخش‌های مختلف خانه به خصوص آشپزخانه، شیشه رنگی را در طراحی‌های خود به کار می‌برند. آشپزخانه، قلب تپنده خانه است و استفاده از شیشه بین کابینتی در دکوراسیون آشپزخانه، فضای عالی و ویژه‌ای ایجاد می‌کند و می‌تواند اثر بسیار مثبتی بر روحیه افراد بر جای بگذارد. شیشه بین کابینتی، از جمله شیشه‌هایی بسیار زیبا هستند که زیبایی خاصی را به دکوراسیون داخلی آشپزخانه می‌دهند. این نوع شیشه‌ها می‌توانند جایگزین مناسبی برای کاشی و سرامیک باشند و در ضخامت‌های گوناگون و مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور معمول این شیشه‌ها با ضخامت 6 میلی متر و با عرض 60 سانتی‌متر ساخته می‌شوند. همچنین این نوع شیشه‌ها دارای رنگ‌های مختلف و متنوعی هستند که به صورت مات و یا شفاف در بازار وجود دارند.

 
انواع شیشه بین کابینتی
شیشه‌های بین کابینتی انواع و اقسام گوناگونی دارند که از میان آن‌ها می‌توان به شیشه بین کابینتی لاکوبل که به رنگ شیشه است، اشاره کرد. نوع دیگر شیشه متلوکس است که جزء شیشه‌های بین کابینتی مات به حساب می‌آید. هم‌چنین نوع دیگر شیشه بین کابینتی که رنگ متالیک دارد، متلاک نامیده می‌شود. به طور کلی شیشه‌های بین کابینتی از انواع نشکن هستند که در برابر هر گونه ضربه احتمالی مقاوم می‌باشند؛ همچنین این شیشه‌ها ضد حرارت هستند و با خیال راحت می‌توانید آنها را در فضای بین کابینت استفاده کنید. همان‌طور که در بالا گفته شد، این شیشه ها دارای انواع و اقسام رنگ‌ها هستند که می‌توان در طراحی فضای بین کابینتی از آنها استفاده کرد و دکوراسیون منحصر به فردی را در آشپزخانه با رنگ‌های مورد علاقه خود طراحی کنید.
 
مزیت‌های استفاده از شیشه بین کابینت
اینکه این نوع شیشه‌ها نمی‌شکنند و به‌راحتی می‌توان آنها را سکوریت کرد مزیت بزرگی است. همچنین استفاده و نصب این‌گونه شیشه‌ها بسیار راحت است و می‌توانند جایگزین مناسبی برای کاشی و سرامیک باشند. یکی دیگر از مزیت‌های مهم استفاده از شیشه بین کابینتی این است که خیلی ساده و راحت تمیز می‌شوند. از طرف دیگر این شیشه‌ها را می‌توان در پشت گاز نصب کرد و به عنوان سکوریت یا ضدگرما از آن استفاده کرد. به این ترتیب می‌توان هر گونه لکه و چربی بالای گاز را به‌راحتی از روی شیشه‌ها پاک کرد و از بین برد. از فواید دیگر شیشه بین کابینتی این است که حتی می‌توان آنها را سوراخ کرد و برای مواردی مانند پریز و لوله گاز مورد استفاده قرار داد. هم‌چنین می‌توان با مته‌های کوچک‌تر سوراخ‌هایی را برای جاحوله‌ای و یا آویختن قاشق و چنگال در آنها ایجاد کرد. 
به طور کلی مزایای استفاده از شیشه بین کابینتی شامل موارد زیر است:
•    عدم خش پذیری و یکنواختی سطح
•    مقاوم در برابر شعله و حرارت 
•    تمیز شدن سریع شیشه
•    جلا و براق بودن بالای شیشه بین کابینتی
•    آنتی باکتریال بودن شیشه
•    تنوع رنگی بالا و نیز کوره ای بودن رنگ شیشه